img    +48 503 558 999
+48 504 558 999
biuro@interplex.pl
img

Koszykimg

do kasy suma: 0,00 zł

tworzywa sztuczne

najwyższej jakości

imgGwarantujemy bezpieczny

transport produktów

imgSzybka wysyłka towaru

Już w 24h

imgDziesiątki zadowolonych

klientów

imgWysokie rabaty dla stałych

odbiorców

Czym jest Styrodur i jakie ma zastosowanie?

Jednym z produktów dostępnych w naszym sklepie internetowym jest Styrodur, fachowo zwany Polistyrenem ekstrudowanym. Jest to materiał izolujący dużo lepszy w swojej budowie od styropianu, dzięki temu, że jest on dużo twardszy i mniej nasiąkliwy. Powodem takich właściwości jest to, że styrodur nie posiada osłabień pomiędzy poszczególnymi komórkami. Daje to większą wytrzymałość techniczną oraz wyższe parametry izolacyjności termicznej.

Jak powstaje styrodur?

Polistyren ekstrudowany produkowany jest w maszynie do wytwarzanie styroduru, poprzez zmieszanie granulek polistyrenu z dodatkami zmieniającymi jego barwę oraz poprawiającymi jego odporność np. na ogień. Produkt poddawany jest wysokiej temperaturze oraz ciśnieniu, a następnie wtłacza się do niego gaz, aby granulki polistyrenu spieniły się. Otrzymana masa wydostaje się przez szczeliny do formowania na zewnątrz, gdzie następuje jej rozprężenie.

Zastosowanie polistyrenu ekstrudowanego

Styrodur jest stosowany w budownictwie, lecz nie tylko. Wykorzystywany jest do stworzenia elementów ozdobnych bądź reklamowych jak np. litery 3D. Przede wszystkim wykorzystuje się go do ocieplenia, a także dzięki jego właściwościom związanym z małą nasiąkliwością ma też zastosowanie w izolacji przeciwwodnej. Przy korzystaniu ze styroduru należy jednak pamiętać, że on źle „współpracuje” z materiałami, zawierającymi rozpuszczalniki takie jak np. smoła węglowa, ponieważ pod ich wpływem rozpuszcza się.

Do ocieplania czego służy styrodur?

Styrodur wykorzystuje się do ocieplania:

  • ścian fundamentowych,
  • ścian piwnicznych,
  • ścian w wilgotnych pomieszczeniach,
  • płaskich dachów odwróconych,
  • podłóg, które są bezpośrednio na gruncie.

Podsumowanie

Podsumowując, jeśli chcą Państwo ocieplać swój dom bądź inny budynek to lepiej do tego wykorzystać styrodur, zamiast styropianu. Dzięki swoim właściwościom pozwoli lepiej zatrzymać ciepło. Pomimo tego, że jest droższym odpowiednikiem dla styropianu lub wełny mineralnej, to jednak warto wybrać polistyren ekstrudowany ze względu na jego cechy.

Na koniec drobna informacja. Nazwa „styrodur” jest nazwą własną na polistyren ekstrudowany firmy BASF – której produkty mogą Państwo zakupić w naszym sklepie internetowym.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl